Spánek a kojení
Spánek dětí a kojení jsou spojené nádoby.
Vzniká okolo nich mnoho potíží, otázek a také mýtů.
To vše se dozvíte v záznamu přednášky z festivalu Kouzlo nošení.
Co vše získáte?
- V přednášce si povíte o základech fyziologie, o propojení emocí rodičů a dítěte, o tom jak poznat, co miminko chce a jak zvládnout náročné noci i bez nutného odstavení.
- Dozvíte se základy použití bachových esencí a tkáňových solí.
- Dostanete doporučení na další pomocné techniky.
- A hlavně získáte více jistoty.
+ Součástí je i prezentace s veškerými informacemi, tak abyste si je mohli k videu připojit.
Cena: 190 Kč
Kdo vás webinářem provede?
Lenka Danielová, lékařka neuroložka, maminka dvou dětí, pomáhající rodičům s nespavostí jejich dětí respektujícím přístupem.
Při své práci se snaží vyvracet mýty a předsudky ohledně společného spaní, používání Estivillovy metody, dudlíků, zavinování, separace dětí po porodu a také mýty ohledně kojení a spánku. Při řešení potíží se snaží o celostní přístup k dítěti a rodině jako systému.
Dále využívá pomoci Bachových květových esencí, tkáňových solí a základů psychosomatiky a výživy.
Své znalosti použila i při spolupráci s centrem pro eegbiofeedback.
Cena: 190 Kč
Názory úžasných lidí
Přednáška Spánek a kojení je nabitá užitečnými informacemi. Velmi oceňuji, že paní Lenka vysvětlovala i jednotlivé souvislosti a lékařské pozadí tématu, zmiňovala lékařské studie. Také se mi líbilo zařazení mýtů ohledně kojení a spánku a vysvětlení, proč se jimi rodiče nemusí stresovat. Jako bonus vnímám nabídku možných řešení problémů se spánkem, což nám mnohokrát velmi pomohlo při řešení spánku syna. Myslela jsem, že za ta léta už něco vím, ale hodně věcí pro mě bylo nových a zapadly mi do skládanky.
Martina 🙂
Moc děkuji za přínosnou přednášku. Mám 18 měsíčního chlapečka, takže jsem tam spíš hledala ujištění, že kojení v jeho věku je naprosto normální a to že spolu spíme a dám mu prso na požádání, je v pořádku. Kolem sebe totiž nenacházím pochopení ani u stejně starých, či mladších maminek a babičky ty jsou úplně proti tomu. Často si dělají srandu že ho budu kojit do 18 🙁
Z přednášky mne zaujala jmenovitě část o tom, že kojení pro něj může být náhradou za nějaký prožitý stres. Po porodu byl syn s tatínkem, mne šili a v podstatě se ke mně, respektive k prsu dostal až zhruba 6 hod po porodu a ze začátku nám to kojení moc nešlo. Ale myslím že to tenkrát bylo i příkrmy v porodnici atd. Naštěstí se nám to tedy podařilo doma.
Dále mne zaujala část o KISS syndromu. O tom jsem věděla málo a přemýšlím zda sama nemám následky- časté bolesti trapézových svalů a šíje a syn teda byl taky spíš vytažený násilím, než že by se sám dorotoval. Pro mne plno nových věcí, o kterých jsem nevěděla.
Jediné co bych přednášce vytkla bylo to, že často na tabuli za Vámi nebyly zrovna informace, o kterých jste mluvila. To se asi nepodařilo úplně správně natočit. Taky to bylo pro laika hodně informací najednou. Ale chápu že jste se toho snažila shrnout co nejvíce.