komplexní webinář

O dětském spánku

Image

Pro koho je webinář vhodný?

 • Kurz je vhodný pro rodiče malých i větších dětí, nastávající maminky i prarodiče, kteří mají otevřené oči a chtějí se dozvědět nové poznatky
 • Podstatné informace získají také duly, laktační poradkyně a další podpůrné profese
 • Během přednášky se dozvíte základní fakta o dětském spánkovém cyklu. Vyvrátíme si časté mýty kolující kolem uspávání dětí.
 • Podíváme se na spánek z pohledu kontaktního a intuitivního rodičovství.
 • Vysvětlím Vám, jaký negativní vliv může mít použití Estivillovy metody.
 • Dostanete základní přehled o příčinách spánkových poruch a jejich možné řešení.
 • Informace využijete v různých fázích dětství, můžete se k nim vracet

Témata

 • Spánkové cykly
 • Rozdíl ve spánku dětí a dospělých
 • Kojení, vyměšování
 • Vliv traumatu a porodu na spánek
 • Vliv EMF, úplňku apod.
 • Řešení pomocí bachových esencí, tkáňových solí a dalších metod
 • Stěžejní práce s emocemi

Upozornění:

Jedná se o záznam webináře, součástí jsou i mé odpovědi na chat
Výhoda: video si můžete pustit jako podcast
Délka trvání: 3 hodiny

Součástí je i dokument s poznámkami

Cena: 450 Kč

Koupit webinář
Image

Kdo vás webinářem provede?

Lenka Danielová, lékařka neuroložka, maminka dvou dětí, pomáhající rodičům s nespavostí jejich dětí respektujícím přístupem.

Při své práci se snaží vyvracet mýty a předsudky ohledně společného spaní, používání Estivillovy metody, dudlíků, zavinování, separace dětí po porodu a také mýty ohledně kojení a spánku. Při řešení potíží se snaží o celostní přístup k dítěti a rodině jako systému.
Dále využívá pomoci Bachových květových esencí, tkáňových solí a základů psychosomatiky a výživy.

Své znalosti použila i při spolupráci s centrem pro eegbiofeedback.

Názory úžasných lidí

Hezký večer,

moc děkuji za velmi přínosnou přednášku, dává mi to vše velký smysl. Z pohledu mé profese duly a laktační poradkyně byla pro mne velmi zajímavá zejména část, že je opravdu v pořádku, že novorozené miminko může spát různě dlouho a je jedno, jestli je to průměrných 17h nebo míň a vše je správně. Jak moc je opravdu důležité jít cestou kontaktního rodičovství zejména prvních 5let života. Plně se ztotožnuji s tím, že je potřeba, aby si každé miminko prošlo přivítáním s maminkou a minimálně hodinovým bondingem, protože ho to ovlivní na celý život a pokud to tak není, lze to vždy vynahradit a domazlit. Určitě doporučuji všem budoucím rodičům, dostanou cenné informace které jim velmi usnadní nejen začátky mateřství a rodičovství, ale celou společnou cestu životem - pláč miminka není proto, aby rodiče šikanovalo, ale je to styl jejich komunikace a čím víc budou jeho potřeby naplňovány, tím víc bude miminko spokojenější a samostatnější:-)

Seminář přináší zajímavý pohled na téma spánek. Nejprve jsem se v něm dozvěděla trošku teorie, jak lidský spánek funguje, jaké má fáze a co ho může ovlivńovat. Velice oceňuji, že teorie bylo tak akorát-ani málo ani moc.
Nejvíce mě ale zaujala druhá část semináře, která přináší důkladnější pohled na problémy s nespavostí. Autorka odkrývá různá úskalí, která spánek provází. Pro mě osobně nejpřínosnější byly vlastní zkušenosti autorky.
Zajímavou informací pro mě bylo také to, že spánek dítěte ovlivňují nezpracované emoce a zážitky, a to nejen ty aktuální, ale i ty dávno "zapomenuté". Vysvětlení terapie hrou mě vyloženě nadchlo a určitě ji zkusím u svých dětí, ikdyž v jiném kontextu a na jiný problém.
V závěru jsem si ještě rozšířila povědomí o alternativních možnostech řešení nespavosti.
Seminář se mi líbil a věřím, že každý si v něm najde svoje téma, které aktuálně řeší nebo někdy s dětmi řešil. Už se těším, až zase seminář bude moci fungovat na živo.

Přednáška se mi moc líbila, našla jsem tam mnoho užitečných informací, které je škoda, že jsem nevěděla už dříve. Můj názor je ten, že hodně velká část zdravotnictví, co se psychiky, podvědomí a příčin týče není na toto jednoduše nastavena. Mám dceru, 13m, narozena sekcí pro nepostupující porod - ano, nepostupující, protože nebyl její čas, ale byl na mě vyvíjen obrovský tlak, co se týče termínu a vysokého tlaku, rodila jsem 41+3, ale hlavně tedy kvůli vysokému tlaku, nicméně na mě žádné léky nepůsobily. Nebyla jsem se sekcí ani ztotožněna, připravovala jsem se na přirozený porod, včetně kurzu Jemého zrození, ale těhotenství samo o sobě nebylo úplně perfektní (špatné trávení, později žlučník vyoperován a stres), takže mám zřejmě i mnoho věcí nezpracovaných. Dcera od narození bolesti bříška, pláč, špatný spánek - musím říct, že jsem nahledala hory doly, abych našla, co by skutečně pomohlo, ale od porodu jsem byla vedena nemocnicí starým způsobem, separace, dokrmování, atd. Dnes bych zřejmě jednala jinak. Ale před pár týdny jsem se rozhodla pro jeden kurz a ten má hodně společného s Vaším pohledem na různé věci a situace, mnohokrát jsem ve videu zaznamenala podobnost, což je skvělé. Co velice oceňuji jsou informace podané o vícefázovém spánku, když jsem se dostala k Vám do skupiny, přišla velká úleva, že fáze spánku jsou normální, všude na internetu jsem hledala a nenašla uklidňující informace, až u Vás, hurá, jsme normální.:-) D Dále jsem pochytila informaci o vyšetření Kortizolu, velmi přínosné, slyšela jsem o tom prvně. Trauma z porodu a prenatálního období je pro mě asi velmi aktuální, našla jsem ve Vaší přednášce mnoho cenných informací a rozhodně zkusím zapracovat. Velmi si cením rad ohledně zlepšení kvality spánku, uvidíme, co zabere u naší dcerky, spánek má velmi proměnlivý, je velmi citlivá a v noci si prožívá zřejmě hodně věcí, sice již usíná klidně, ale hodně se jí spánek mění a není výjimkou, že vstáváme i ve 4 nebo v 5 hodin ráno. Vyspáno, ale po porodu to bylo horší, to spala opravdu špatně a pořád plakala, myslím, že nebyla na porod absolutně připravena a já jí svým velkým stresem po porodu na klidu moc nepřidala, mám se do dnes nad čím zamýšlet a díky Vaším rádám zkusím nějaké kroky podniknout, stres, vztek, nezpracované emoce. Též oceňuji info o terapeutických hrách. Maličko mě rušil v celé přednášce zapnutý chat, ale i z něj jsem pochytila pár zajímavých rad. Každopádně Vám moc děkuji za celou přednášku a zároveň i práci, protože tyto informace považuji za velmi cenné a bylo by skvělé, kdyby se o to zajímalo co nejvíc lidí.
Tuto přednášku bych doporučovala každé nastávající mamince chvilku před porodem, ale i následně v průběhu šestinedělí. Já sem to bohužel před porodem neviděla, lituji toho velice. Klidný a vyrovnaný hlas lektorky provede fázemi spánku dítěte a možnými komplikacemi. Vše ještě v kontextu vztahu matky a dítěte. Odborné výrazy logicky jsou jasně a stručně vysvětleny. Úvod je nezbytný a krátký, bohatě dostačující. Důležitá část je ale dávat si všechny následné kapitoly do souvislostí a myslím, že každá máma pak dojde k ucelenému obrázku a pochopí, kde je rezerva, problém či trauma a jak by s tím mohla pracovat. Své si najdou i mámy, které nejsou tak intuitivní a kontaktní jako jsem já. Všichni mi říkali musíš se řídit pocity, jenže já žádné výrazné pocity ani intuice po náročném porodu neměla. Rodila jsem mnoho hodin, skončila jsem na sále. Ruce mi vyvázali jako Ježíši na kříži a po císařském řezu jsem nemohla své vykoupané a zavinuté díte ani obejmout nebo pochovat. Celou noc jsem byla na JIP a dítě videla až nad ránem a slova sestřičky s takovýma bradavkama stejně kojit nebudete, se nedivte že se nepřisává, slyším dodnes. Na oddělení kojení po 3 hodinách a malý se 3 dny nepřisával, mléko se nepouštělo, laktační poradkyně prý měly všechny dovolenou, malý ječel nešel uklidnit, dostal příkrm, dudlík a já prosila o propuštění. V podobném traumatickém duchu se táhlo i celé šestinedělí. Já chtěla mít ale jiný vztah k synovi a po překonání poporodních depresí jsem si hledala cestu k němu. A díky radám přátel a i Lenky a kontaktním rodičovství se nám postupně daří překonávat traumata, které jsme ve startu oba dva zažili. Po shlédnutí celé přednášky si vytvoříte jasný obraz, kde mohlo vzniknout k traumatu a jak s ním pracovat. A i když to může být dlouhá cesta, vždycky je skvělé začít. Krom toho je skvělé, že v přednášce jsou probrány nejčastější doporučované prostředky, jako knihy, bílý šum, dudlíky apod. Doporučuji být rovněž v kontaktu s lektorkou, je možné že Vám dojde více souvislostí i z osobního života matky, nebo se otevřou stará traumata z porodu. Děkuji velice za takovou přednášku, budu se těšit i na další témata.
Přednáška od Lenky Danielové mě posunula zase o krok dál v porozumění spánku mých dcer. U obou je problém časté noční buzení. Člověk se o tuto problematiku trochu zajímá, pokud mu děti špatně spí, ale dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací, některé tipy hned vyzkouším. Škoda, že jsem tyto informace neměla hned u první dcery, to mě mrzí. Díky tomu, že jsem přednášku sledovala ze záznamu, jsem si ji mohla rozdělit na několik částí, kdy jsem měla právě čas. V nynější době jsem tuto možnost velmi uvítala. Líbilo se mi rozdělení, úvod – teorie, dále praxe a vlastní příklady, které tomu všemu dávají smysl. Když se mluvilo o významu bondingu, tak to bylo velmi dojemné. Také jsem si uvědomila, že moje vlastní zkušenost se spánkem v dětství na mne má nemalý vliv. Oceňuji i tipy na závěr jako je např. použití homeopatik, Bachových esencí, tkáňových solí atd. Jen je trochu škoda, že např. traumatu po porodu CS nebylo věnováno více času. Ale je mi jasné, že to by byla přednáška několikanásobně delší. Skvěle byl vysvětlen postup na uvolnění emocí. O terapeutických hrách jsem slyšela poprvé, a tím se také vysvětluje náš výběr her. Všem, kdo má problémy se spaním u malých dětí, tuto přednášku vřele doporučuji. Děkuji Vám za Vaší skvělou a smysluplnou práci!

Ahoj Leni,
děkuji za krásnou přednášku a zasílám referenci.

Přednáška je moc dobře koncipovaná. Zřejmě bude nejvíce ku pomoci prvorodičkám a maminkám malých dětí. Zaznívají tam cenné informace, podněty, rady a také si člověk může dát spoustu věcí do souvislostí. Pokud bych tuto přednášku slyšela v prvních týdnech života prvorozené dcerky, domnívám se, že bych si ušetřila hodně trápení. Mojí motivací (mám děti 6 a 3 roky) bylo primárně to, že jsem tušila (a tušila jsem to správně), že se v přednášce mimo jiné budeš věnovat některým tématům ze spánkové skupiny na FB. Takže třeba příčiny nespavosti, část přednášky věnovaná fázím měsíce, geom. bouřím, Shumannově rezonanci - za to jsem moc ráda, stejně jako za rady, které k těmto bodům zazněly. A mojí velkou motivací k tomu, si tuto přednášku vyslechnout, byl i můj profesní zájem - učila jsem na SŠ (možná budu letos učit zase) zdravotní nauku, kde se celý druhý ročník probírá téma těhotenství, porod, péče o dítě. Věděla jsem již z dřívějška, že tvůj odborný pohled na věc je cenný a jsem moc ráda, že jsem si některé informace mohla zopakovat a v některých oblastech se dovzdělat. Domnívám se, že informace, které v přednášce zazněly mohou pomoci i dospělým...

Dobrý den,

prvně bych vám, chtěla poděkovat za možnost tuto Vaši přednášku slyšet, spousta věcí mi takzvaně docvakla nebo jsem se na určité věci podívala z jiného pohledu a situaci, se kterou jsem bojovala, jsem si vyřešila a moc se mi ulevilo!

Přednáška je nabyta takovým množstvím informací, že by každý tematický okruh jistě zasloužil samostatnou přednášku.

Na přednášce o spánku p. Danielové jsem byla už jednou, asi před 2 roky. Byla zajímavá, dost informací mi dávalo smysl. Informace, které jsem nikde jinde nenašla. Hodně mi ujasnila i vlastní problémy se spánkem. Tenkrát nespavá dcera, dnes po letech, to stejné syn. Zase jsem váhala, zda není něco špatně, něco špatně nedělám.. On-line přednáška, mě uklidnila, že jsem snad nic nepokazila. Před poslechem jsem si myslela, že si jen něco málo připomenu, ale bylo to pro mě opět velmi zajímavé a plno nových, zajímavých informací. Jak se děti chovají v různých fázích spánku, poškozování vyplakáních, naučená bezmoc, režim. Novinkou byla pro mě existence schumannových rezonancí, sleduji ve skupině a vždy sedí projevy i u nás. Ráda si jí poslechnu i znovu a věřím, že najdu zase nějakou informaci, která mi předtím unikla.

Cena: 450 Kč

Koupit webinář