webinář

Spánek a kojení

Spánek dětí a kojení jsou spojené nádoby.

Vzniká okolo nich mnoho potíží, otázek a také mýtů.

  • Je normální časté kojení v noci?
  • Je řešením spánkových potíží odstavení?
  • Jak je spojené sání a usínání?
  • Jak řešit únavu při kojení?
  • Jak rozeznat, kdy dítě potřebuje plakat a kdy sát?
Image

To vše se dozvíte v záznamu přednášky z festivalu Kouzlo nošení.

Co vše získáte?

  • V přednášce si povíte o základech fyziologie, o propojení emocí rodičů a dítěte, o tom jak poznat, co miminko chce a jak zvládnout náročné noci i bez nutného odstavení.
  • Dozvíte se základy použití bachových esencí a tkáňových solí.
  • Dostanete doporučení na další pomocné techniky.
  • A hlavně získáte více jistoty.

+ Součástí je i prezentace s veškerými informacemi, tak abyste si je mohli k videu připojit.

Cena: 190 Kč

Koupit webinář
Image

Kdo vás webinářem provede?

Lenka Danielová, lékařka neuroložka, maminka dvou dětí, pomáhající rodičům s nespavostí jejich dětí respektujícím přístupem.

Při své práci se snaží vyvracet mýty a předsudky ohledně společného spaní, používání Estivillovy metody, dudlíků, zavinování, separace dětí po porodu a také mýty ohledně kojení a spánku. Při řešení potíží se snaží o celostní přístup k dítěti a rodině jako systému.
Dále využívá pomoci Bachových květových esencí, tkáňových solí a základů psychosomatiky a výživy.

Své znalosti použila i při spolupráci s centrem pro eegbiofeedback.

Cena: 190 Kč

Koupit webinář

Názory úžasných lidí

Děkuji moc za přednášku o spánku a kojení. Nyní řeším toto téma u mladší dcery (16m). S kontaktním rodičovstvím souzním a Lenku sleduji na FB, takže jsem se opět ujistila ve svém přístupu k dcerám. Naštěstí po porodu nebylo dokrmování potřeba, mléko se tvořilo přirozeně a nadmíru, takže tento problém jsem řešit nemusela. Zajímavá a přínosná byla informace o vypovídání miminka a uvolnění emocí před spaním, dává to smysl a chtěla bych tomu věnovat více času. Nevím, zdali to byl záměr, ale vedle promítaná prezentace neseděla s mluveným slovem, to bylo trochu rušivé. Přednáška se mi velmi líbila, Lenčin laskavý přístup k dětskému spánku je skvělý a moc jí fandím. Škoda, že jsem neměla tyto informace ještě před narozením svých dětí. Jen tak dál, Lenko! 🙂
Poradenství paní Lenky sleduji od narození mladšího syna na doporučení kamarádky. Zjištění, že spoustu maminek trápí mnohdy i větší potíže se spaním jejich miminka, bylo pro mě zásadní. Začala jsem objevovat pravděpodobné příčiny synových výpadků spánku. Další informace, které mi pomohly propojit věci načtené a vypozorované, jsem se dozvěděla na přednášce Spánek a kojení. Navíc jsem se dozvěděla spoustu zajímavých souvislostí o kojení a spánku, byť už mám jedno dítě odkojené.
Velmi pěkná a přínosná přednáška. Moc si cením toho, jak umí paní Danielová předávat informace – stručně, jasně, výstižně a hlavně přirozeně. Dále oceňuji propojení odborných studií a výzkumů s vlastními zkušenostmi s dětmi. Nejvíce mě ale zaujala část o dětském pláči a utěšování. Jsem maminka 5 mesíčního uplakánka a pokaždé když začal plakat, byla jsem jako paralyzovaná a za každou cenu jsem se jej snažila utišit. Utkvěla mi v hlavě slova paní Danielové o tom, že i děti potřebují ventilovat a vypustit emoce. Díky! 😊 Budu se těšit na další přednášky.

Přednáška Spánek a kojení je nabitá užitečnými informacemi. Velmi oceňuji, že paní Lenka vysvětlovala i jednotlivé souvislosti a lékařské pozadí tématu, zmiňovala lékařské studie. Také se mi líbilo zařazení mýtů ohledně kojení a spánku a vysvětlení, proč se jimi rodiče nemusí stresovat. Jako bonus vnímám nabídku možných řešení problémů se spánkem, což nám mnohokrát velmi pomohlo při řešení spánku syna. Myslela jsem, že za ta léta už něco vím, ale hodně věcí pro mě bylo nových a zapadly mi do skládanky.

Martina 🙂

Moc děkuji za přínosnou přednášku. Mám 18 měsíčního chlapečka, takže jsem tam spíš hledala ujištění, že kojení v jeho věku je naprosto normální a to že spolu spíme a dám mu prso na požádání, je v pořádku. Kolem sebe totiž nenacházím pochopení ani u stejně starých, či mladších maminek a babičky ty jsou úplně proti tomu. Často si dělají srandu že ho budu kojit do 18 🙁

Z přednášky mne zaujala jmenovitě část o tom, že kojení pro něj může být náhradou za nějaký prožitý stres. Po porodu byl syn s tatínkem, mne šili a v podstatě se ke mně, respektive k prsu dostal až zhruba 6 hod po porodu a ze začátku nám to kojení moc nešlo. Ale myslím že to tenkrát bylo i příkrmy v porodnici atd. Naštěstí se nám to tedy podařilo doma.

Dále mne zaujala část o KISS syndromu. O tom jsem věděla málo a přemýšlím zda sama nemám následky- časté bolesti trapézových svalů a šíje a syn teda byl taky spíš vytažený násilím, než že by se sám dorotoval. Pro mne plno nových věcí, o kterých jsem nevěděla.

Jediné co bych přednášce vytkla bylo to, že často na tabuli za Vámi nebyly zrovna informace, o kterých jste mluvila. To se asi nepodařilo úplně správně natočit. Taky to bylo pro laika hodně informací najednou. Ale chápu že jste se toho snažila shrnout co nejvíce.

Cena: 190 Kč

Koupit webinář