Vzkaz od syna

Vzkaz od syna

Občas špatně spávám, jsou to pozůstatky bezesných nocí z minulosti. Hlavně okolo úplňku se mi hlava plní nedořešenými věcmi, které chtějí zrovna ten den z hlavy ven. Při posledním úplňku jsem šla spát a nadzvedla polštář. Ležel tak kaštan, se kterým si hrál můj syn. Občas v posteli nacházím různé věci 🙂
Hlavou mi proběhlo: „Ten jsem tady nechal mami pro Tebe“. Malý v klidu oddychoval vedle mě. Vzala jsem kaštan do ruky a ucítila příjemnou hřejivou energii, všude zavládl klid a já usnula. Když se syn probudil na kojení, stále jsem měla kaštan v ruce. Děti jsou úžasně intuitivní a často ví, spíše cítí více než my. Když otevřeme naše srdce a dáme spát naše ego, naučíme se od nich spoustu věcí.
Vždy jsme je jako malí sbírali a nechávali si je v pokojíku. Proč jen jako dospělí tak zapomínáme a musí nás k tomu vrátit až naše ratolesti?
Na to se mi vybavil nedávný zážitek z jednoho setkání.. paní s nadpozemsky zrzavými vlasy k nám přišla a synovi vtiskla do ruky kaštan.
Díky tomuto zážitku jsem začala pátrat dále.

Kaštany jsou odedávna symbolem života, lásky, plodnosti, hojnosti a vitality. Proto se sbíraly a dávaly pod polštář pro jejich schopnost odnímat negativní energii. Po seschnutí se doporučuje je vyměnit.Jejich léčivé účinky propagovala už ve 12. století Hildegarda z Bindenu, která byla nejen řádová sestra, ale i magistra a zajímala se o botaniku. Vyzdvihovala schopnost kaštanů prodlužovat život. 

Pozitivního vlivu kaštanu na spánek lze využít také v Bachově květinové terapii.

Bílý kaštan (white chestnut) napomáhá lepšímu spánku tím, že zastavuje opakované rušivé myšlenky, které brání relaxaci.

Je obsažen i v krizové noční esenci.

Přeji Vám krásné a magické zážitky s vašimi dětmi a příjemný podzimní čas.